Školní batoh s pohádkovými hrdiny: Proč dát přednost univerzálnímu motivu?

Při výběru školního batohu se zaměřujeme především na jeho rozměry a hmotnost. Zajímá nás také, zda má ergonomicky tvarovaná záda, nastavitelné popruhy a reflexní prvky a zda se do něj našemu školákovi vejde všechno učení. Zbytek rozhodování pak jako většina dalších rodičů necháváme na svých dětech. Zvlášť ti nejmenší školáci si vybírají batoh s motivem svého oblíbeného pohádkové hrdiny. Je ovšem školní batoh či brašna s pohádkovým motivem pro děti to pravé?

Školní batohy pro kluky a holčičky: Na jaké motivy se zaměřit?

Holčičky a kluci na prvním stupni základní školy zbožňují postavičky z animovaných pohádek. Ať už jde o Ledové králoství, Spidermana či Auta. Obdivují rovněž dinosaury, štěňátka, koťátka nebo koně. A právě v těchto motivech si vybírají i svoje první školní tašky či batohy.

Jako rodiče byste neměli zapomenout, že vaše děti budou tyto batohy nosit déle než rok. Proto je důležité, abyste pro své ratolesti vybrali školní batohy s alespoň trochu univerzálním motivem. V opačném případě se může stát, že pokud prvňáčkovi koupíte batoh s jeho oblíbeným pohádkovým hrdinou, ve třetí nebo čtvrté třídě se mu už nebude zdát dostatečně cool. A vy – ač bude stávající školní batoh v pořádku – mu budete dle jeho požadavků muset kupovat batoh nový.

batoh2_1 

Tip: Ať už vybíráte svému dítěti batoh s oblíbeným pohádkovým hrdinou, nebo s univerzálním motivem, vždy se rozhodněte pro batoh s označením „školní“ nebo „studentský“. Právě tento typ batohu má velmi odlišené zpracování ve srovnání s klasickými batohy, které jsou s ohledem na své vlastnosti vhodné spíš na výlet nebo na prázdniny k babičce.

Motiv, který je pro dítě zajímavý i po několika letech nošení

Batohy, které svým dětem pořídíte při nástupu na první stupeň základní školy, mají životnost až několik let. Proto je důležité, abyste po dohodě se svým dítětem vybrali takový motiv či abstraktní vzor, který bude pro vašeho potomka atraktivní i po několika letech nošení.

BATOH BAGMASTER ALFA 7 

Pohádkoví hrdinové se totiž velmi snadno okoukají a přestanou být „in“. Když vsadíte spíš na univerzální motiv na školním batohu, vyhnete se tak do budoucna nákupu nového školní batohu, a to kvůli nepopulárnímu vzoru.

Vyhněte se také světlejším motivům a barvám batohu

Zamýšlet byste se měli nejen nad motivem, ale také nad celkovou barvou batohu. Pokud má batoh světlejší barvu, znamená to, že jej budete muset častěji čistit, protože zašpinění na něm bude mnohem viditelnější.

hit_830_d 

Z toho důvodu se vždy raději rozhodněte pro batoh v tmavých (černých, vínových, fialových či tmavě modrých) barvách. Důležité je, aby byla svrchní část batohu vyrobena z omyvatelné látky, z níž se vám budou flíčky a špína velmi snadno odstraňovat.