Praktické vychytávky školního batohu: Které z nich přijdou školákům vhod?

Každý školou povinný kluk či holčička nezapomene každé všední ráno vyrazit do školy s batohem na zádech. Kromě toho, že batoh pojme všechny sešity, učebnice, penál s psacími potřebami a svačinu s pitím, může obsahovat několik praktických vychytávek. Tyto vychytávky přijdou vhod nejen školákům, ale oceníme je jistě i my, rodiče. O kterých je konkrétně řeč?

Karabina na klíče

Spousta školních batohů má ve své přední části zabudovanou karabinu na klíče. Právě tato karabina zajistí, že se klíče vašemu školákovi nebudou nikdy povalovat na dně jeho batohu. K této praktické karabině může vaše dítě připnout i čip na školní obědy.

Poutko

Součástí kvalitních školních batohů je rovněž poutko. K čemu jej vaše dítě využije? Především k tomu, aby si mohlo batoh pověsit na háček u školní lavice.

batoh5

Síťovaná kapsa na drobnosti

V předním oddíle školních batohů často najdete menší síťovanou kapsu na drobnosti. Tato praktická vychytávka slouží k uschování peněženky, ale také mobilního telefonu nebo klíčů.

Hrudní nastavitelný pás

Anatomicky tvarovaná, vypolstrovaná záda a ergonomicky tvarované ramenní popruhy jsou nedělitelnou součástí kvalitních školních batohů. Některé navíc mají také nastavitelné hrudní pásy na zapínání. Tyto pásy zajistí, že batoh bude vašim dětem dobře sedět, a to jak při chůzi, tak při běhu.

stil 

Dno batohu opatřené nožičkami

Pokud je dno batohu opatřeno nožičkami, jde o velmi praktickou záležitost. Když totiž vaše dítě položí batoh na zem, právě gumové nožičky batoh ochrání před vlhkostí a nechtěným ušpiněním.

Omyvatelná látka

Je-li látka batohu vyrobená z omyvatelného materiálu, jedná se o obrovskou přednost. V případě, že budete chtít svrchní část ušpiněného batohu umýt, bohatě vám k tomuto úkonu postačí vlhký hadřík a jarová voda.

 topgal4

Oddělená kapsa na svačinu a boční kapsa na pití

Oddělená kapsa na svačinu a boční kapsa na pití jsou dnes v případě školních batohů naprostou samozřejmostí. Je totiž důležité, aby dítě v jednom oddíle nepřenášelo jak školní pomůcky, tak svačinu a pití. V opačném případě může dojít k obrovské pohromě, kterou nepochopí ani třídní učitel.

Vychytávky batohů pro teenagery

Děti, navštěvující druhý stupeň základní školy, nebo mladí lidé chodící na střední školu, mají při výběru školního batohu zcela jiné požadavky. Přejí si totiž, aby batoh disponoval vychytávkami, které budou odrážet jejich aktuální potřeby. Jistě ocení například malou polstrovanou kapsu k přenášení brýlí, kapsu na mobilní telefon, speciální kapsu na notebook nebo otvor pro protažení sluchátek.

batoh6 

Tip: Vašim školou povinným dětem patří na záda školní batoh nebo aktovka. Rozhodně by své školní potřeby neměly přenášet v dnes tak populárních sportovních pytlích nebo vacích. Tyto trendy kousky totiž nemají zpevněná záda, klasické ramenní popruhy ani další podstatné vlastnosti, kterými disponuje klasický školní batoh. Váš potomek si nošením sportovních vaků  může spíš přivodit nepříjemné problémy ze zády.